28 typů kliků pro pokročilé. Tyhle vám stačí na celý život

Jakub Kudláček, klik na jedné ruce

Pokud tohle zvládnete, vydržíte si s tímto zásobníkem kliků do konce života. Po první verzi, základní, startovací tu je balík pro pokročilé, který obsahuje 28 typů kliků. Když budete všechny varianty postupně kombinovat, horní část těla budete stále šokovat, což chcete, aby rostlo, sílilo. Je tu druhý díl seriálu kliků, který pro www.streetworkout.cz opět předvedl Jakub Jcop Kudláček ve Fitness Bitevní pole. Celkem pro vás připravíme pět článků, pět videí, kde uvidíte na 80 různých typů kliků. První díl měl 10 druhů kliků, dnes pokračujeme od čísla 11 až po 38.

11 – KNUCKLE push up – klik, které provádíte na pěstech.

12 – STAGGERED push up – ruce nejsou na stejné úrovni, jedna je výše, druhá níže vzhledem k tělu, ruce samozřejmě po každém kliku střídáte.

13 – ALLIGATOR push up – podobný princip jako předchozí klik, jen více zapojíte nohy a s každým klikem postupujete vpřed, pomalý a plynulý pohyb jako aligátor.

Banner DRILL Athletics

Banner DRILL Athletics

14 – SLOW NEGATIVE push up – klik, který má dvě fáze, pohyb dolů je pomalý, brzdíte pohyb, což bolí, svaly pálí, nahoru se vracíte dynamicky.

15 – SPIDERMAN push up – ruce máte jako u klasického kliku, při pohybu dolu se vytáčíte hlavou a tělem k jedné straně, souběžně krčíte nohu a koleno se snažíte dostat k loktu Samozřejmě střídejte obě strany, nohy.

JAK SPRÁVNĚ CVIČIT KLASICKÝ KLIK?

16 – KNEE TO CHEST push up – provedete klasický klik, když se vrátíte do výchozí polohy, jednu nohu krčíte a dáváte ji pod sebe. Opět střídejte levou nohu s pravou.

17 – PSEUDO PLANCHE push up – tentokrát máte dlaně obráceně, prsty směřují k nohám, při tomto kliku více zapojíte tricepsy a předloktí.

18 – OUTSIDE LEG KICK push up – provedete klasický klik, v dolní pozici jednu nohu vykopnete do strany, poté se vracíte do výchozí polohy. Pozor, pokud máte zkrácené svaly na nohou, abyste si neublížili.

80 DRUHŮ KLIKŮ, ZDE ČÍSLA 1 – 10

19 – GRASSHOPPER push up – při pohybu dolu vytáčíte tělo k jedné straně, opačnou nohu krčíte a snažíte se ji dostat co nejvíce pod tělo, opět více zapojíte tricepsy a šikmé břišní svaly.

20 – WAID TOE TAP push up – klasicky dolu, při pohybu nahoru se pravá ruka dotkne špičky protilehlé nohy, která se krčí pod tělem. Samozřejmě střídejte ruce, nohy, vždy jděte křížem.

21- KNEE TO OPPOSITE ELBOW push up – klasický klik, při pozici nahoru se snažíte levé koleno dostat k pravému lokti, opět střídejte strany.

22 – CORKSCREW push up – kolena jsou pokrčená a při pohybu dolu celé tělo vytáčíte do strany, opět střídáte levou s pravou stranou.

L-Glutamin, ten vyrábí alvifit

L-Glutamin, ten vyrábí alvifit

23 – DIAMOND push up – dlaně u sebe, a pohyb jako při klasickém kliku, při této poloze více pracují tricepsy a ramena.

24 – WIDE push up – ruce dáte od sebe dále než obykle, jde o široký klik, kde opět procvičíte svaly pod jiným úhlem.

25 – GROSS LEG KICK push up – klasicky dolu, při pohybu nahoru se točíte k jedné straně a vnitřní noha vykopá pod tělem. Opět pozor, pokud nedáváte moc protahování.

26 – TIGER push up – dolu, poté pohyb na lokty, vystrčit zadek nahoru, poté celé tělo zvednout a vrátit se do výchozí polohy.

27 – ELBOW push up – klasicky dolu, poté na lokty a zpět do klasické výchozí polohy.

JAK ZÍSKAT VELKÉ BICEPSY BEZ POSILOVNY?

28 – PIKE push up – žádná klasická poloha, jste v pozici střechy. Opět, pokud máte zkrácené zadní strany stehen, pozor. Když zaujmete polohu, provedete klik a hlavou se dotknete země, poté provedete pohyb zpět.

29 – FEET ELEVATED push up – nohy máte výše, například na balonu, židli, jinak je vše stejné. Při tomto kliku pracují více přední ramena a horní část prsní svalů.

30 – LATERAL STEP push up – provedete klik, překřížíte ruce, také nohami jdete do strany, poté opět klik. Poté na druhou stranu.

31 – TYPE WRITER push up – z horní pozice se nakloníte k jedné straně, jedna ruka skrčená, druhá natažená. Poté se v dolní pozici přesunete, že skončíte s druhou nataženou rukou. Na vteřinu zastavíte, vrátíte se v dolní pozici na střed, poté klasicky nahoru.

32 – WALL ASSISTED HAND STAND push up – velký nápor na ramena. Provedete stojku, ale nohami jste opření o zeď, poté jdete z natažených rukou dolu, co vám prostor povolí, tedy hlavou k zemi. Extrémní posílení ramen.

FUBO, to jsou také kvalitní žebřiny

FUBO, to jsou také kvalitní žebřiny

33 – UCHI MATA push up – klasická výchozí poloha, ale jedna noha je skrčená a je ve vzduchu, takto klikujete, nohy sttřídáte.

34 – JACKKNIFE push up – provedete klasický klik, v horní pozici se odlepí obě nohy a poskočíte, snažte se kolena dostat k hrudníku, poté nohy vracíte do výchozí polohy.

35 – SINGLE ARM OFF OF A TABLE push up – jednu ruku máte na vyvýšené kostce, židli, druhou máte za zády a provádíte klik na jedné ruce. Pozor na techniku, mějte zatnutý střed těla.

36 – ISOMETRIC push up – provedete klasický klik, ale v dolní pozici se zastavíte a držíte, například pět sekund, poté se vracíte zpět.

37 – YOGA push up – znáte protahování kočky? Tak přesně to je yoga klik.

38 – DIVE BOMBER push up – podobný klik jako předchozí, ale není tolik dynamický a v druhé fázi provádíte „loďku“, nejdete tedy v druhé fázi nahoru, ale stále se držíte dole a více dostanou zabrat ruce.

Kdo je Jakub, kdo vám předcvičí všechny kliky? “Jsem fitness instruktor – fitness akademie Mgr. Zuzana Kubanová. Trénuji jako instruktor ve Fitness Bitevní Pole, dále také: Switch, John Reed a na venkovních hřištích. Zajímá mě cvičení s vlastní vahou a silový trénink. Hodně mě zajímá anatomie, biomechanika pohybu těla, kompenzační cvičení a správná technika cviku. Mé motto je: Look in the mirror, that’s your competition! Na instagramu Jakuba najdete jako: @jakub.kudlacek, na facebooku Jakub JCop Kudláček, alias Jakub Kudláček – Personal Fitness Trainer.”

Nový e-shop, znáte?

Nový e-shop, znáte?

Podobné příspěvky

Diskuze o těchto příspěvcích

  1. Kimi napsal:

    Moc hezký článek a prospěšný! jen mi prosím řeknětě na jaké partie jednotlivé cviky jsou. To by bylo dobré ještě zmínit. Děkuji

    • Libor Kalous napsal:

      Dobrý den, díky. Kliky procvičí primárně prsa, ramena, triceps. Pokud vědomě bude myslet, zatínat břicho, zpevníte i střed těla. Samozřejmě při různých typech kliků procvičíte i biceps, předloktí. Samozřejmě pracuje i zádové svalstvo. Kliky jsou jedním z nejlepších cviků na horní část těla. Pokud využíváte více varinat, procvičíte tělo, svaly z více úhlů, což je jen dobře. Ať to cvičí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.