Zvládáš dřinu a fair play? Vyzkoušej novinku: Czech Street Workout Games

Pokud potřebujete cíl, pro který trénovat, máme tu jednu možnost, která se při startu tváří hodně odvážně. Přidáte se? Šanci mají všichni. I ti, kteří začínají, teprve koketují s tímto sportem. Za pár dnů odstartuje seriál, který chce prověřit vyznavače street workoutu a nadšenců do tréninků s vlastním tělem. Do svých telefonů si zapište Czech Street Workout Games. První sešlost pod hrazdami je v plánu v Brně, a to 11. srpna.

„Nejvyšší čas pro změnu, náš sport je dřina a zaslouží si posunout vpřed. Bez pravidelných závodů, kde vládnou jasná pravidla, respekt a fair play, to nikdy nebude možné. Nemluvě o získání partnerů, nových závodníků, zájmu široké veřejnosti a potažmo médií. Proto jsem se rozhodl pro razantní krok – a tím jsou Street Workout Games,“ tak začíná se svým odvážným projektem Jan Zdrubecký.

Co je vlastně SWG?

„SWG není jen závod, je to VELKÝ projekt a nová sportovní organizace pod hlavičkou Beat Up Calisthenics. Pravidelné závody na různých místech, kde se setkávají sportovci naší země mezi sebou i proti evropské elitě v soubojích, které berou dech a přináší vášnivé emoce. SWG je místem, kde se rodí nové sportovní hvězdy a sport se znovu stává inspirací pro každého z nás,“ představuje Zdrubecký ideální scénář, který má v hlavě.

Konstrukce originalworkout.cz

Konstrukce originalworkout.cz

Co je cílem? Cílem organizace SWG je #RESPEKT✌️

„Sjednotit náš sport a získat pro něj silné partnery. Přilákat nováčky. Společně vyhodnotit nejlepší FREE STYLE, SETS & REPS WEIGHTED, dát příležitost začínajícím workouterům a workouterkám,“ nastiňuje brněnský trenér.

Rozdělení a váhové kategorie:

Advaced / Beginer
Váhovky -75kg / +75kg, ženy / muži.
Pevně stanovená pravidla!
Porota? Závodníci jsou sami sobě porotou!

„Ti nejlepší z vás na konci sezóny postoupí do finále a utkají se o pás šampiona SWG. Ti ostatní se naučí něco nového, získají zkušenosti, a hlavně si užijí úžasnou atmosféru. Na každý závod jsou nachystané poháry. V případě více jak padesáti registrovaných závodníků budou připravené prize money,“ odhaluje další možný motivační prvek Zdrubecký.

Street workout v Brně

Street workout v Brně

ZÁKLADNÍ PRAVIDLA ZÁVODŮ PODLE ZDRUBECKÉHO:

FREE STYLE:

Závodníci budou sami sobě porotou. Záměrně jsem se tak rozhodl s ohledem na aktuální dění na SW scéně. Po každém závodu totiž slýchám, jak to bylo neobjektivní, že ten nadržoval tomu nebo onomu. Sice jste soupeři, ale zároveň byste se měli vzájemně respektovat a ocenit umění a zkušenosti toho druhého.

20 POTRAVIN PRO SVALY A ZTRÁTU TUKU

Jak vše bude probíhat? Během každého battlu budeš pozorně sledovat a po skončení anonymně odevzdáš své hodnocení ve škále 1 – 9 bodů, přičemž 9 bodů je maximum. Hodnotí se #statika, #dynamika, #technické provedení. Za každý můžeš udělit maximálně 3 body.

DRILL Athletics, znáte?

DRILL Athletics, znáte?

„Nelze taktizovat a každý hodnotí sám za sebe (v případě týmu hodnotí pouze jeden vybraný). Je logické, že touto cestou vzejdou vždy jasní a nezpochybnitelní postupující, a takto až do samotného finále. Věřím, že je to srozumitelné, spravedlivé a fair play,“ doufá Zdrubecký.

*Kvalifikace – 90 sekund cokoliv
*Čtvrtfinále – 8 nejlepších (záleží na umístění z kvalifikace) v souboji 1vs.1, 30 sekund na hrazdě, bradlech, zemi. Soutěžící se střídají po každých 30 sekundách.
*Semifinále – 4 nejlepší z čtvrtfinále opět 1vs.1, stejný systém 30 sekund hrazda, bradla, zem.
*Finále – souboj o 3. místo a přímý postupující ze semifinále se utkají o 1. místo.
Vítěz získá respekt, pohár a možné prize money

SETS & REPS:

Opravdový setař by neměl využívat rychlosti a energie, ale měl by být silný a komplexní! Striktnost a technika je základ. Není umění nasypat 100 kliků a technicky jich zvládnout 60. Vždy se najde někdo, kdo to bude rozporovat. Proto volím disciplíny, které jsou nejtěžší a dokazují opravdovou sílu.

V tomto pořadí s jasnými body:
1. Shyb +32kg brada nad hrazdu – 2 body
2. Klik na bradlech +48kg – 1 bod
3. Muscle up – 3 body

Dámy poloviční váha a žádné muscle upy, popřípadě obtížnost a provedení upravíme na místě podle počtu závodnic, nebo možnost účastnit se jako Beginer.

Celkový součet bodů určí jasného šampiona. S přibývajícími závody doplníme ještě dřepy s přidanou vahou, popřípadě pistol squat.

BEGINER:

Shyb, klik, dip, výdrž v planku – vlastní váha – maximální počet, maximální čas

KDY TO CELÉ VŠE VYPUKNE, PREMIÉRA?

„Začínáme v Brně 11. srpna jako zahajovací bonus skvělou gril party. Další zastávka bude Hradec Králové. Takto půjdeme postupně do dalších měst, ve většině případů na veřejně přístupném hřišti. Součástí bude také FUBO Fitness, které se stalo jedním z hlavních partnerů.

Oblíbená fungující kloubní výživa

Oblíbená fungující kloubní výživa

Nový e-shop, znáte?

Nový e-shop, znáte?

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.