Zahřátí, které není pro každého. Aneb dva profíci na hřišti

Jak se rozcvičit, zahřát svaly

Zahřátí svalstva, šlach a úponů je před tréninkem důležité. A to z více důvodů – bude se vám lépe cvičit, zvládnete více opakování, předcházíte zranění. Tři důvody, které jsou pádným argumentem, abyste tento krok v tréninku nevynechávali. Jsou ale tací, kteří jsou na daleko vyšší fyzické úrovni, takže si mohou také více v rozehřívací fází dovolit. A to je dnešní případ.

Až uvidíte ve videu rozcvičku těchto dvou namakanců, tak možná nebudete věřit, hlavně v prvním případě. Tohle je pro většinu klasický trénink, kde si sáhnou možná i na dno. Jenže oni to mají jinak, trénují dlouho, mají zkušenosti, tělo je navyklé.

JAK SE PŘEPISUJÍ SVĚTOVÉ REKORDY?

V tomto videu dva profíci kalisteniky představí své osobní rutiny pro zahřátí, které podstupují před tréninkem. Každý z nich během těchto cvičení procvičí většinu svalových skupin. Pokud zvládnete, můžete tento postup začlenit do svého programu také vy.

A představovat tuhle dvojici? To snad není ani potřeba :-).

alvifit_saluber

alvifit_saluber

„Součástí zahřátí může být i jedna série cviků, které jsou následně obsaženy v tréninku. Každý cvik proveďte 15krát kontrolovaně a technicky správně,“ přidává svůj pohled trenéra Pavlína Ondráčková.

Horší výkon v tréninku, nezahřáté tělo, svaly, vazy, šlachy. Kardiovaskulární systém není připraven na zátěž. Díky tomuto všemu může přijít zranění, což znamená stop pro trénink. A to nikdo nechce. Na tohle nezapomeňte.

„Pro nárůst síly a hmoty je nezbytnou částí také prohlubování a obnovování mobility a flexibility celého těla. Zkrácené šlachy a zatuhlé klouby omezují svaly ve své práci, limitují či dokonce zhoršují vaše výkony, regeneraci a celkový potenciál k růstu,“ takto se dívá na trénink FUBO Fitness.

Nový e-shop, znáte?

Nový e-shop, znáte?

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.