Šest let trénuje se strojem. Teď zvládne 4000 shybů za 20 hodin. Jak?

Martin Muller a Jan Kareš

Stojí většinou po jeho boku. A to už několik let. Na akcích, na tréninku. Vzájemná motivace a vzah, který se cení. Jeden z nejlepších shybařů Jan Kareš trénuje s Martinem Müllerem (vlevo). Právě on bude mít také svoji hrazdu vedle Karešovky. Oba se představí na Street Workout Games LIFE!, akce proběhne od 9. do 11. listopadu v Brně. Jak Martin trénuje, jak začal s českým králem shybů, překoná někdy svého učitele? FOTO: archiv Martina Müllera.

Martině, co chcete předvést v Brně?
V Brně bych chtěl s Honzou překonat rovnou 3 rekordy. Já ale trošku s jinými čísly než Honza, ale do středu či na konec tabulky na recordholders.org bych se mohl nechat zapsat. Tak uvidíme, jaká bude forma.

banner_alvifit_echinacea

banner_alvifit_echinacea

Jak dlouho chcete shybovat? 
Máme plán na 30 minut, 1 a 6 hodin. Všechny tyhle časy jsem si už zkusil, takže zkušenosti mám a budu moct porovnávat.

CO CHCE KAREŠ PŘEKONAT V BRNĚ?

Kolik chcete dát shybů?
Na to se ptá logicky každý, ale bude tam dost aspektů, který vám to můžou ztížit. Například vyšší teplota vzduchu v hale, na tohle kůže a mozoly reagují velice negativně. Dochází k tomu, že kůže se potí „roluje“ a rychleji se strhávají mozoly. Takže zima a 15 stupňů je ideál. Rozhodně plán mám za 30 minut 350 shybů, 1 hodina 670 shybů a za 6 hodin vydržet a dát lehce přes 2 tisíce shybů.

Jak trénujete? 
S Honzou Karešem, s tím nejlepším. Už 6 let, letí to. Každý trénink máme jiný, shyby na miliony časových intervalů, někdy rychlost, vytrvalost plus cviky na další partie a další miliony systémů, jak udělat ten trénink zábavným. To nás baví, k tomu náš oblíbený DJ Armin van Buuren a rekordy jdou jak po másle.

banner_alvifit_lglutamine

banner_alvifit_lglutamine

Je trénink jiný než třeba před 2 lety?
Určitě. Před dvěma lety jsme jeli čísla, na který jsme byli náležitě hrdí a teď? Oba se stále zlepšujeme a navzájem se motivujeme, čísla shybů stále rostou.

JAK CVIČIT SHYBY. KRÁTCE A JASNĚ

Kam je reálné se v životě dostat?
Reálné je v životě všechno a vše je o hlavě! Musíte chtít a výsledky se dostaví. Před 6 lety, když jsem s Honzou začínal, jsem od něj dostal „úkol“. Pokud chceš se mnou trénovat, musíš udělat 100 shybů za hodinu. Úkol jsem splnil, ruce byly dotrhaný a já začal s ním trénovat. Nikdy samozřejmě nebudu spokojený a svoje výkony chci stále zlepšovat, to vás motivuje na sobě stále pracovat. Nemyslel jsem si, že budu někdy dělat skoro 650 shybů za hodinu nebo že vydržím 20 hodin shybovat.  Dělám, co mě baví a o tom to je!

Překonáte někdy Jana Kareše a co je tajemstvím, aby člověk zvládl tolik shybů? 
S Honzou se nemůžu srovnávat, je úplně někde jinde, je to STROJ. Od mala leze, cvičí a hlavně měl skvělého tátu, který ho naučil se nevzdávat, být cílevědomý a mít disciplínu. Možná za 15 let budu mít čísla, který má teď on. Vše je o tréninku, správné regeneraci a jak se stravujete, jak jednoduché :-).

Jaká jsou vaše maxima ve shybech?
15 minut – 246 shybů
30 minut – 395
1 hodina – 660
6 hodin – 1850
20 hodin – 4009

Pokud chcete být také součístí této akce, máte možnost. Na programu je street workout battle a Hero factor. Každý závodník musí mít vyplněnou, odeslanou a zaplacenou registraci. Workout ZDE: http://jzcs.cz/zavody/street-workout/. HERO FACTOR ZDE: http://jzcs.cz/zavody/hero-factor/

Nový e-shop, znáte?

Nový e-shop, znáte?

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.