Přírodní úkaz?! Petr se blíží padesátce a vypadá takto! Jak cvičí, co jí?

Petr Sarna

Je jeden z tisíců, přesto je jiný. Poměr vzhledu a věku neodpovídá zažitým standardům. Zkuste si tipnout, kolik může být tomu frajerovi na fotce. „Zabrousím malinko do minulosti. Pohyb mi nebyl nikdy cizí. Od svých osmnácti let jsem se věnoval bojovému umění – aikido, akijutsu, kobudo, ninjutsu, a vše zahrnující taijutsu. A to téměř do nedávna. Snažil jsem se chodit do posilovny a měl své velké vzory.“ Tak začíná vyprávět svůj příběh Petr Sarna, kterému je 48 let, měří 173 centimetrů a váží 77 kilo. Viděli jste jeho fotku, to je opravdu on! Jak vypadáte vy ve svém věku?

„Do tréninku jsem zahrnoval prvky z jógy, kterou mě učil můj táta od mých asi dvanácti let. Tohle vše se tak nějak prolínalo a míchalo. Plus jsem měl spoustu jiných zájmů a aktivit (potápění s přístrojem i na nádech, kolo, běžky, běh, plavání, lukostřelba, toulání se po krajině s detektorem, kolečkové i zimní brusle). A nyní se dostávám do doby nedávné, asi čtyři roky zpět, kdy jsem se dozvěděl o partě lidí, která cvičí na hrazdách se svou vlastní váhou. Dříve jako Better Way a dnes Stret workout Jihlava. Tohle cvičení mi bylo velmi blízké.

banner_alvifit_echinacea

banner_alvifit_echinacea

Už dříve jsem takto posiloval, i když ne takové bruty jako děláme dnes. Teď se opravdu cítím silnější než ve svých třiceti letech. Tréninky se vyvíjely a měnily. Nedá se dlouho vydržet u jednoho drilu a čekat, že vás někam posune. Pouze udržíte formu, ale neposouváte se.

V létě trénujeme u řeky, kde nám město postavilo workoutové hřiště a dostatečně ho využíváme. V zimě se stěhujeme do fitka Fitness  Factory, které nám vyhovuje, že je tam celkem dobrá konstrukce pro naše blbnutí a můžeme zařadit do tréninku i větší váhy.

STAŇ SE VÁLEČNÍKEM NA HRAZDĚ

Chodíme trénovat většinou 5-6x do týdne. Čtvrtek si někdy vyhradíme pro společnou saunu a relax s tím spojený. Sobota je většinou volná, abychom si trochu odpočinuli jak od sebe, tak od práce a cvičení. Při mém směnování si pro odpolední sestavuji tréninky sám. Zde se musím takzvaně vyhecovat a věřte mi, člověk je ve své podstatě tvor velice líný :-).

Poslední rok jsme nasadili tréninky od Stipkeho Gorilla-workout-Advanced, a je to znát. Sem tam zařazujeme i jiné tréninky na celé tělo a naší oblíbenou Karešovku jako rozcvičku. A já ještě protahování – provaz/rozštěp a trochu jógy po tréninku. Nevěnujeme se free stylu, ale spíše jedeme klasiku – přítahy, kliky, dipy, dřepy atd. plus nějaké prvky z kalisteniky.

FUBO, odporové gumy, parťák v tréninku

FUBO, odporové gumy, parťák v tréninku

Ohledně stravování: jsem všežravec, i když jeden čas jsem si pohrával s vegetariánstvím. Nepiji již asi dvacet let mléko, a to z přesvědčení, kdy jsem si přečetl článek od jogínů o mléku. Ráno mojí pravidelnou stravou se staly vločky s namletým lněným semínkem a ostropestřcem. Někdo mi to nazval – jako proč jíš piliny :-). K obědu klasická strava z jídelny, kterou bych někdy i při možném výběru raději spláchl do záchodu, ale hlad je hlad :-). Mám rád čínskou kuchyni. Jako večeře mi dobře poslouží vajíčka jen natvrdo. A když se mi chce opravdu i vařit, tak si k tomu udělám hranolky z řepy, celeru, mrkve a spoustu tatarky :-).

Ano, i klasická česká kuchyně, ale všeho s mírou:-) A jaké doplňky? Tak ráno na klouby Alavis. Po tréninku nějaký ten protein a BCAA. Jak jednoduché. Jíst přiměřeně a pokud možno trochu kvalitní potraviny, které jsou co nejméně upravované konzervací éčky …atd. Mám rád ryby, zeleninu a různé čaje. Hlavně zelený, nejím bílé pečivo, nepiju limonády, kávu. Tolik zběžně o tom co do sebe cpu. Hlavní je ale radost z pohybu, radost ze života, nestresovat se zbytečně nad tím, co nemůžeš stejně změnit a prostě si ten život tak nějak užívat a radovat se z něho.

Nový e-shop, znáte?

Nový e-shop, znáte?

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.