Přijde konec sportovního snění? Aneb jak udělat sekeru čtvrt miliónu

Libor Kalous

Vezmu to trochu zeširoka, protože hodně lidí žije v mylné představě a mají naraženy růžové brýle, které nevím, kdo jim je nasadil. V sobotu skončil premiérový ročník Czech League Streetworkout.cz. Šest závodů v šesti městech, které i s předpremiérou proběhly od ledna do července 2017. Také to je něco málo přes rok, kdy funguje web streetworkout.cz.

Proč to všechno?

Se vším jsem začal, protože mě sport baví, a to celý život. Přes pár battlů ve street workoutu jsem se dostal až k webu, závodům, přišlo mi, že něco na české scéně chybí.

Vše jsem dělal a dělám dobrovolně, jde o mé nápady, z 95 % vše financuji ze své práce (redaktor Sport.cz). Za vše si mohu sám, to předesílám dopředu, nejde o žádné nářky.

Vše začalo na konci roku 2015. První myšlenka na web, seriál závodů. Půl roku vymýšlení, ladění, schůzek, odmítnutí, ale také nadšení, že tohle je správný krok. Jenže v životě lidském to chodí tak, že stejně musíte většinu udělat sám. Na tom ale není nic špatného, pokud je vše jinými stránkami vybalancované.

Na konci června 2016 jsem spustil web, za první rok v něm přistálo 400 článků. Čtenost rostla, byly samozřejmě i hejty, za první rok stránky napočítaly tři čtvrtě miliónů zhlédnutí. Odhadem 1500 hodin práce, samozřejmě zadarmo.

V únoru odstartovala Czech League Streetworkout.cz – seriál, kde jsem si vymyslel koncept, pravidla, konstrukci. Krok do neznáma – co bude. Někdo věřil, jiní ne, tak to chodí. Přípravy na každý závod, pokaždé jiné těsto – jednou fitko, pak sportovní centrum, náměstí, park, koupaliště. Spolupráce s kluby, městy, desítky povolení, razítek, stovky telefonátů, e-mailů. Příprava nového webu, grafika, reklama, cestování, doprava, shánění partnerů. To vše stále jako koníček před a po práci.

Výsledek? Seriál dojel do konce, děkuji všem, kteří pomohli, i těm, kteří se vysmívali, hejtovali. Ze začátku jsem si z toho dělal hlavu, postupně jsem otupěl, protože se našli i tací, kteří nejdříve nechtěli spolupracovat, pak chtěli.

Co bude dál s Ligou, webovými stránkami? Nevím. Jak se říká, jsem na rozcestí. Je to snadné, je to o financích. Překvapení? Kdo má ony růžové brýle, tak je překvapen. Pár čísel – od A až po Z mě toto vše stálo na 300 tisíc korun. Dva weby, výroba klece, provoz závodů, videa, fotky, grafika, marketing, IT, podpora reprezentace v roce 2016, provoz všeho okolo, co člověka někdy ani nenapadne, že bude muset řešit. Taková je realita, následující měsíce rozhodnou, co bude dále.

Jisté je jedno, vše má své hranice. Obrací se na mě komerční subjekty, firmy, které vydělávají a chtějí článek, něco nasdílet na facebooku, aby se jejich produkty dostaly mezi vás, aby bylo o nich více slyšet. Nemám s tím problém, vše má ale svá pravidla a musí je vidět obě strany. Já si z 95 % vše platím sám, financuji si koníček, který mě baví, ale nejsem sebevrah, už jsem v tom za 300 tisíc. Takže dost byl charity. Tady není správný balanc. Možností řešení je několik. Street workout se může cvičit zadarmo na hřištích, ale to je tak všechno.

Podzim 2017 rozhodne, jistý je jedno, do minusu už nepůjdu. Přeberte si to jak chcete :-).

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.