Nepromarněte čas. Přijde doba, kdy se už nebudete moct vrátit a plnit si sny

Návraty jsou zlo. Kolikátý bude tento, už nevím, ale pořád mě to stejně baví, i když je kolem toho více řevu. Jisté je jedno, čím jsem starší, tím se člověk dostává do tempa hůře, tělo více bolí, vše jde pomaleji a navyknutá křivka výkonnosti se dosahuje hůře a hůře. Kde jsem teď? Startuji, motory zažehnuty.

Každý to zná. Opustit bublinu cvičení (čehokoliv), v tomto případě street workoutu, se nevyplácí. Hlava chce v tréninku všechno rozbít, ale tělesná schránka se chová jako oddělená jednotka, která nechce spolupracovat, stávkuje jako pražský taxikář.

 

Fubo, set pro workout

Fubo, set pro workout

Na základnu pod konstrukci jsem se dostavil v sobotu. Předtím?

Kvůli zápasu MMA jsem přeřadil na úplně jiný trénink. Válel jsem se čtyři měsíce s chlapy po žíněnce, lítal v boxu a podobných záležitostech. Když jsem si v kleci užil a odnesl si zasloužené, tělo vypnulo. A to na deset týdnů, kila šla nahoru a svalstvo odcházelo do věčných lovišť. V prosinci jsem začal aspoň s kliky, abych trochu vyrovnal umírající sportovní hladinu.

Půl hodiny doma 5 x týdně okolo 500 kliků. Dal jsem si i přes svátky a těšil se, až přijde ten den, kdy se chytnu hrazdy, bradel a na světě se objeví shyby, dipy atd.

Jakou chybu dělají nováčkové a proč není dobré ždímat svaly…

Návraty jsou krásné do té doby, než je musíte opravdu uskutečnit, kdy je konec sladkému snění a přichází živá realita plná barev skutečnosti, která se za nic nedá schovat.

Takže: shyby čtyři, pak jsem se začal kroutit. U dipů mě bolelo levé rameno. Dřepy byly v pohodě, dával jsem si je jako výplň mezi kliky doma. Kliky o zeď jsem nezkoušel, most taky ne, lano na šplh zůstalo netknuto. Síla ne, bolest ano, opakování dětská. U planku jsem asi prošel. Takže jsem ukončil trápení a trápil v tréninku jednu slečnu, která si to vyžádala. To mi šlo.

Za měsíc tu budu dvaačtyřicet let. Vykašlat se na to ale? Ne! Návraty jsou zlo, ale zase něco začíná, což je vždycky dobře. A vrátím se k osvědčenému: Trénink vězně pěkně od začátku. I když to je od piky, nedá se svítit.

Pokud vaše hlava ví, že chce, máte z poloviny vyhráno. Takže jsem v půlce. Pokud se věnujete sportu celý život, jen tak ho nevyzmizíkujete z morku kostí.

Jedna rada na závěr pro ty, kteří uvažují o pauze a není vyhlášena ze zdravotních důvodů. Nepřestávejte, nedělejte dlouhé pauzy, nevymlouvejte se, vyhněte se návratům. Až budete jednou chtít a nebudete moct, už budete jen litovat, že jste promarnili čas. Pro někoho ve dvaceti letech nepředstavitelná záležitost, ale vše má svůj čas :-).

Isoline, energie pro váš trénink

Isoline, energie pro váš trénink

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.