Nečekaná změna. Na MS pojede místo Labaje stokilový Pleva

Změna, která nebyla v plánu. V sobotu se stal absolutním mistrem České republiky Tomáš Labaj z Workout SŠTaS Karviná, vybojoval si účast na mistrovství světa. Jenže nejede. V pondělí večer padl verdikt, že místo něj do Moskvy příští měsíc poletí Martin Pleva z Workout Mělník. Stokilový chlap pojede sbírat zkušenosti pod světové hrazdy. Proč tento kotrmelec? Oficiální stanovisko Czech Street Workout Association zatím není, ale má jít o problémy s cestováním Labaje, které připustil v rozhovoru hned po českém šampionátu.

„Před malou chvílí jsme se dozvěděli horkou novinku. Náš týmový atlet a vítěz MČR 2016 ve freestyle nad 85kg Martin Pleva nahrazuje Tomáše Labaje z Karviné a 23. července bude soutěžit s těmi nejlepšími na mistrovství světa. Gratulujeme,“ tato informace vyplula na povrch kolem deváté hodiny v pondělí večer na facebookovém profilu Workoutu Mělník. Následně byla potvrzena i z jiného zdroje.

Do Ruska tak může balit atlet, který zaujal porotu v sobotu svým přístupem. Kdo si ho pamatuje například z battlu v Mělníku z před 14 dnů, tak je to ten, který své tělo zásoboval z papírové přepravky na zeleninu. Prostě nasytit takovou postavu dá zabrat. Hodně štěstí v Rusku.

„Nesnáším cestování. A letadlo vůbec, ale trenér mě tam vezme, i kdybych nechtěl. Na mistrovství světa to bude úplně jiný level, tam budou úplní maniaci. My jsme oba rádi, že tam budeme, že se s nimi setkáme. Uděláme všechno. Není šance být první, druhý, třetí, čtvrtý,“ řekl v rozhovoru po zisku českého titulu Labaj. Patrně problémy s cestou zhatily jeho účast a za klub z Karviné vyrazí směr východ jen Kate Wesíí Weisserová, vítězka mezi ženami.

Labaj ovládl české super finále, když rozhodčí jeho určili vítězem nad Plevou a Alešem Fišerem, který vyhrál váhu mezi 75 – 85 kilogramy. Proč nejede on do Ruska? Rozhodčí ze soboty se následně po nečekané změně rozhodli pro Plevu, on bude Česko reprezentovat. Fišer má ve stejném termínu navíc World street workout championship stage in Rome, na akci už je dohodnutý, má i zaplacené letenky, pokud by byl vybrán on, vznikl by další problém.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.