Zavřít
Banner DRILL Athletics

Mistr jednoručních kliků je vzácný živočich. Patříte sem?

Kliky na jedné ruce

Jsou vám kliky málo? Je tu snadné řešení, pokud chcete zůstat u tohoto cviku. Snadno se řekne, hůře patrně provede. Pokud chcete více síly, zařaďte do tréninku kliky na jedné ruce. Ale pozor. Pro začátek může narazit kosa na kámen. Proč? Zvedat budete celé tělo jako při klasických klicích, jenže budete používat jen jednu ruku, což jak hned při prvním kliku poznáte, je o dost těžší. Dejte si pozor na bradu, ať si ji nerozbijete, když budete překvapeni.

Kdy začít s kliky na jedné ruce? Jako jednoduché vodítko berte 30 kliků, poctivých klasických kliků, které zvládnete plynule za sebou. Klik na jedné ruce vyžaduje vyšší zatížení na triceps, rameno, střed těla a také rovnováhu.

Ve videu uvidíte, jak postavit ruku k tělu, druhou položte na záda. Nohy můžete mít více od sebe, to kvůli stabilitě. Cílem ale je časem udržet nohy co možná nejblíže.

Oblíbená fungující kloubní výživa

Oblíbená fungující kloubní výživa

Pokud budeme vycházet z knihy Trénink vězně, ta má v kategorii kliky deset úrovní. Začínáte klikem ve stoje o zeď, to jako nejjednodušší varianta. Následuje klik v předklonu o stůl, klik v kleče, poloviční klik, úplný klik, zavřený klik, nerovný klik, jednoruční poloviční klik, pákový klik a až na samotný konec je jednoruční klik, který je tím nejtěžším.

JAK SPRÁVNĚ CVIČIT KLASICKÝ KLIK?

Pokud zvládnete jednu sérii po 5 klicích, jste podle knihy na úrovni začátečník (klid, jde o stupeň 10, tedy nejvyšší). 2 série po 10 klicích a jste pokročilý, expertem se stanete, pokud zvládnete 1 sérii po 20 klicích.

„Čistě provedený jednoruční klik je zlatým standardem síly hrudníku a loktů, a na cvičence je v tu chvíli impozantní pohled. Mnozí tvrdí, že tento cvik bez problémů udělají, ale lžou. Když přijde na věc, zjistíte, že u toho vypadají směšně – nohy mají od sebe, trup ohnutý do neskutečného úhlu, aby si cvik usnadnili, a na třesoucích se rukách sotva zvládnou několik opakování. Skutečný mistr jednoručních kliků je vzácný živočich. Snažte se mezi tento ohrožený druh dostat,“ okomentoval kliky na jedné ruce trenér Paul Coach Wade.

Chcete cvičit doma?

Chcete cvičit doma?

Nový e-shop, znáte?

Nový e-shop, znáte?

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.