Zavřít
Banner originalworkout.cz

Jak holka z vesnice propadla lásce k těžkým tréninkům

protahování, dáváte při tréninku

Mít sport jako disciplínu, která vás provází životem, dává vám radost, je stav, kterého bychom si měli vážit. Ne každý to tak má. Máme pro vás jednu nadšenkyni, která sportování propadla. Nevadí, že street workout není její hlavní cesta, důležitý je pohled a směr, kterým jde a baví ji. Může být vnuknutím napříč sporty, můžete ji brát jako inspiraci, případně si z ní vzít jen zlomek, který vám bude vyhovovat, posune vás.

Ve zdravém a funkčním těle zdravý duch, takové je motto FUBO Fitness, které začalo s Markétou Baginskou spolupracovat. „Jsme vyznavači stejného pohledu na sport, představujeme vám novou posilu týmu FUBO Fitness: kondiční a fitness trenérku, OCR závodnici a sportovkyni všech talentů – Markétu, kterou možná spíše znáte pod instagramovým nickem dumbbell.and.broccoli.“

Markéto, můžeš se nám pro začátek krátce představit?

Mé jméno je Markét Baginská – někomu bližší přezdívka Bagi, pro některé brokolička. Jsem obyčejná holka z vesnice, která propadla lásce ke dřině, těžkým tréninkům a sportu jako jednomu velkému celku. Ať už hory, stadion, bazén či posilovna. Jednoduše mi veškerý pohyb přirostl k srdci a já si už nedovedu představit jediný den bez.

FUBO, to jsou také kvalitní žebřiny

FUBO, to jsou také kvalitní žebřiny

V roce 2015 jsem úspěšně absolvovala svůj trenérský rekvalifikační kurz a začala se naplno věnovat své kariéře. Působím jako osobní fitness a kondiční trenér v Ostravě a předcvičuji řadu skupinových lekcí.

Víme o tobě, že ráda a hodně běháš. Jak dlouho?

U sportovních aktivit jsem s tátou trávila celé dětství. Ať už na kole na vesnici, v alpách na lyžích, v Tatrách na túrách, či v hale při badmintonu. Avšak k běhu jsem se dostala až v 16 letech – tedy 5 let zpátky. Po roce závodění jsem měla pauzu téměř až do letošního roku, kdy jsem se na závodní lajnu postavila znovu.

Kdo tě k běhu přivedl?

Bylo mi 15 let, když jsem se na sebe podívala do zrcadla a řekla si, že takhle to jako opravdu dále nejde. Zvedla jsem zadek, obula mamčiny staré tenisky a šla běhat. Nevěděla jsem sice, jak ani kde, ale vyběhla jsem.

Běh mi přišel jako skvělá cesta, jak dostat tělo do kondice a shodit tak přebytečné kilogramy. A taky že byla. Hrozně mě běhání chytlo a já měla po pár měsících o 10 kilogramů méně.

10 CVIKŮ A VAŠE TĚLO POROSTE A ZPEVNÍ

Ztráta této „vesty“ přispěla také k lepším výsledkům. Šlo mi to lehce, tak nějak „samo“. Netrvalo dlouho a já se začala soustředit na výsledky a časy, které mě neustále bavilo předhánět.

Po pár měsících běhání jen tak sama pro sebe, jsem se rozhodla přihlásit na svůj první závod. Tím byl NN Run v roce 2014 na trati 10 km. Aniž bych si uvědomila, že jsem svůj první závod zvládla, stála jsem na podiu se svou první bronzovou medailí!

V tu chvíli jako by se se závody roztrhl pytel, stála jsem na závodní lajně každý víkend a o chvíli později už vyhrávala závod co závod.  Dokonce se mi povedlo vyběhat si osobní rekord na trati 10 kilometrů, a to v čase 37:50. Na těch 25 okruhů na běžeckém ovále budu vzpomínat už zřejmě navždy :-D.

Jak vypadá tvůj typický den?

Pondělí až pátek je to vždy šílený kolotoč :-D.  Člověk brzy ráno vstane, vypije vlažnou vodu s citronem, dá si všechny možné vitamíny a vyráží v 7:00 trénovat na stadion. Konkrétně se v těchto prvních fázích zaměřujeme na rychlost. Kolem 9:00 jsem většinou hotová, dopřeji si dobrou snídani a po hodince této siesty utíkám do práce za klienty. Ve fitku trávím, dá se říct, celý zbytek dne. Vždy si však najdu skulinku na to, abych zvládla i druhý, volnější trénink. A to buď ve volném čase mezi klienty nebo pozdě večer, když dorazím domů :-). Poté už jen večeře a spát.

Víkendy jsou různé – buď je trávím na závodech, nebo si užívám toho víkendového „nepracovního“ relaxu delším spánkem a konečně nikde neuspěchaným volným časem na trénink. Ideálně v jiném prostředí, než tomu bývá přes týden – tedy na horách nebo u nás na vesnici. A zbylý čas věnuji samozřejmě rodině a společnému víkendovému obědu, jako to máme zvykem.

Fubo, to jsou masážní válce

Fubo, to jsou masážní válce

Pověz nám, které tři slova nebo vlastnosti tě vystihují a proč?

Jsem na sebe hodně přísná. Nedívám se na výsledky ostatních, bojuju zejména sama se sebou. A když mi něco nejde, zatnu zuby a nehty, abych docílila toho, co chci. Mám na sobě ráda takový ten „drive“ – zápal obětovat v tu chvíli všechno proto, co právě chci. Jsem realistická a jsem si vědoma všech svých slabin a vím, že je co zlepšovat. Ale vím, že s mou vytrvalostí a chutí do tohoto sportu z nich udělám jednou přednosti.

Co mám na sobě ráda – (ano, musíme si říct, co na sobě máme rádi ne? :-)“ je asi to, že jdu do každého tréninku s úsměvem. A to, i když netrhám zrovna své rekordy a třeba mi to vůbec nejde. Pozitivní přístup je klíč ke štěstí ????

Co bych z mých slabších stránek zmínila, je asi to, že jsem hodně tvrdohlavá a pokud si vše neodzkouším na vlastní kůži, nebudu věřit nikomu.

Markét, prozatím děkujeme. Na další část rozhovoru se můžete těšit za týden!

Sledujte Markétu na Instagramu a Facebooku! Markéta Vám poradí, jak používat naše pomůcky na cvičení!

Banner DRILL Athletics
Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.