Zavřít
Banner originalworkout.cz

Dokonalá technika, to jsou dokonalé výsledky. Kde jste vy?

Nevěříte titulku? Přečtěte si tento článek, zabere vám pár minut. Na konci poznáte, kdo tohle tvrdí. Zjistíte, že nejde o teoretika, který mluví do větru. FOTO: REPRO YOUTUBE.COM.

Svého času jsem musel přečíst stovky stran o „správné“ technice kliků, počínaje knihami o bojových uměních až po staré vojenské příručky. Ty popisy se dost často liší. Ve skutečnosti má každý jinou „dokonalou“ techniku, co je dané výhradně rozdílným tělesným typem.

Existují rozdíly v délce končetin, v relativní síle, v tloušťce tukové vrstvy, a rozdíl dokonce může způsobit i nějaký dřívější úraz. Z tohoto se s vámi raději než o „dokonalý návod“ podělím o několik obecných pravidel a myšlenek.

FUBO-set pro street workout

FUBO-set pro street workout

– vyhněte se bizarním úhlům a polohám rukou. Najděte si takový rytmus cvičení, který je pro vás pohodlný a je vám příjemný.

– držet trup, bedra a nohy v jedné přímce. Zadek se při klicích zvedá do vzduchu jen tehdy, když je pás příliš slabý na to, aby udržel tělo na jednom místě.

– držte nohy u sebe. Jejich roztažení ruší potřebu stabilizovat při pohybu trup a zbytečně usnadňuje cvičení.

UNIKÁTNÍ CVIK PRO MOHUTNÁ RAMENA

– když jste se cvikem na vrcholu, mějte rovná ramena a nepropínejte lokty, měly by být mírně ohnuté, abyste zabránili přiskřípnutí kloubu, někdy se tomu říká mít měkka ramena.

– dýchání by mělo být plynulé. Při pohybu nahoru zpravidla vydechujeme a při pohybu dolů vdechujeme. Pokud dýcháte namáhavě, což naznačuje, že s tímto rytmem máte potíže, zařaďte několik vdechů a výdechů navíc.

Kdo tohle vám vše radí? Paul Coach Wade, autor bestselleru Trénink vězně.

A jak mohou kliky také vypadat? Podívejte na video od Complete Calisthenics. Zvládnete?

DRILL Athletics, znáte?

DRILL Athletics, znáte?

Nový e-shop, znáte?

Nový e-shop, znáte?

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.