Dokonalá technika, to jsou dokonalé výsledky. Kde jste vy?

Nevěříte titulku? Přečtěte si tento článek, zabere vám pár minut. Na konci poznáte, kdo tohle tvrdí. Zjistíte, že nejde o teoretika, který mluví do větru. FOTO: REPRO YOUTUBE.COM.

Svého času jsem musel přečíst stovky stran o „správné“ technice kliků, počínaje knihami o bojových uměních až po staré vojenské příručky. Ty popisy se dost často liší. Ve skutečnosti má každý jinou „dokonalou“ techniku, co je dané výhradně rozdílným tělesným typem.

Existují rozdíly v délce končetin, v relativní síle, v tloušťce tukové vrstvy, a rozdíl dokonce může způsobit i nějaký dřívější úraz. Z tohoto se s vámi raději než o „dokonalý návod“ podělím o několik obecných pravidel a myšlenek.

FUBO-set pro street workout

FUBO-set pro street workout

– vyhněte se bizarním úhlům a polohám rukou. Najděte si takový rytmus cvičení, který je pro vás pohodlný a je vám příjemný.

– držet trup, bedra a nohy v jedné přímce. Zadek se při klicích zvedá do vzduchu jen tehdy, když je pás příliš slabý na to, aby udržel tělo na jednom místě.

– držte nohy u sebe. Jejich roztažení ruší potřebu stabilizovat při pohybu trup a zbytečně usnadňuje cvičení.

UNIKÁTNÍ CVIK PRO MOHUTNÁ RAMENA

– když jste se cvikem na vrcholu, mějte rovná ramena a nepropínejte lokty, měly by být mírně ohnuté, abyste zabránili přiskřípnutí kloubu, někdy se tomu říká mít měkka ramena.

– dýchání by mělo být plynulé. Při pohybu nahoru zpravidla vydechujeme a při pohybu dolů vdechujeme. Pokud dýcháte namáhavě, což naznačuje, že s tímto rytmem máte potíže, zařaďte několik vdechů a výdechů navíc.

Kdo tohle vám vše radí? Paul Coach Wade, autor bestselleru Trénink vězně.

A jak mohou kliky také vypadat? Podívejte na video od Complete Calisthenics. Zvládnete?

DRILL Athletics, znáte?

DRILL Athletics, znáte?

Nový e-shop, znáte?

Nový e-shop, znáte?

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.