Čtyři čísla, která spojují život

Cvičení a trénink, to lidi baví

Viděl jsem tu obludu celý život, každý den na mě koukala na chodbě pod zrcadlem. Neuzvedl jsem ji, byla příliš těžká, po pár letech jsem ji poponesl, sloužila ale jinému k pobavení, tréninku. Nezměnila se, možná je jen trochu oprýskaná, potřebovala by nový lak, designově vyšla z módy. Pro někoho nezajímavá, prostě kus železa, těžítko, když se lepily bačkory. Možná, ale tenhle kus je součástí jednoho života. Ruská koule, kterou nyní každý zná jako kettlebell. I tohle může být součástí života, toho, který se motá kolem tréninku.

Uvedu čtyři čísla: 10, 56, 1962 a 76. Tahle numera nemají na první pohled nic společného, ale zkuste dát tomuto článku a vysvětlení 3 minuty. Pak pochopíte, co může být pro člověka cvičení, sport, trénink, i když třeba jen 10 minut denně. A že novinky, které se pro některé tváří jako nový a převratný vynález světa, už tu byly, jen zrovna určité období nečněly na vrcholu zájmu.

FUBO, odporové gumy, parťák v tréninku

FUBO, odporové gumy, parťák v tréninku

10 – jde o desetikilovou činku, kettlebell. Před pár lety o ní mnoho lidí nevědělo, když se výrazněji dostala mezi cvičící lid, našli se příznivci, odpůrci. Můj otec patřil a patří mezi ně.

56 – s touhle těžkou koulí cvičí můj otec 56 let! Koupil ji v Hradci Králové.

1962 – v tomto roce tuto kouli zakoupil (viz obrázek níže), když se vracel z vojny. Od té doby roky a roky a každý večer s ní cvičil. Bez internetu, knížek, sociálních sítí, prostě ho to bavilo. Dnes jsme o více než půl století dále a kettlbell je pro mnohé nová věc. Nebyla přitom ani v roce 1962.

76 – tolik má otec let.

Nezáleží, kolik vám je let, jak, kde a s čím cvičíte, trénujete, jestli přecházíte od jednoho sportu ke druhému. Důležitější je mít v sobě touhu to prostě dát.

Dříve tu byla klepadla na peřiny, dnes street workoutová a vytuněná hřiště. K čemu budou, když vás nebudou bavit. Na tohle není lék, vynález, přírodní a nabíjející gel, doplněk stravy, přístroj, kniha. Je to jen ve vás.

Ať to cvičí! VĚK JE OPRAVDU JEN ČÍSLO (NĚKDY)

Kettlebell, ten tátův

Kettlebell, ten tátův

Drill Athletics, sportovní oblečení

Drill Athletics, sportovní oblečení

Alvifit, zdravé sportovní doplňky

Alvifit, zdravé sportovní doplňky

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.