6x! Výhody a nevýhody tréninku s vlastním tělem

Shyby, základní cvik na záda

Obecně můžete být silnější jen tím, že budete provádět cvičení s vlastní vahou. Pokud plánujete začít s programem kalisteniky, street workoutu, existuje několik faktů, které byste měli vědět. Podívejme se na trénink s vlastní vahou. Tento styl má své výhody i nevýhody. Tak jako každá mince má dvě strany. Na každém je, aby si pak vybral. FOTO: pullup-dip.com.

VÝHODY

Dostupnost

Shyby, kliky, dřepy, mosty, dipy atd. Tohle vše vyžaduje jen málo nebo žádné vybavení a můžete složit trénink z těchto cviků kdekoli, i když se shyby to nemusí být tak snadné. Pokud máte někdy nedostatek času a nemůžete se dostat na hřiště, do gymu, může vám kalistenika, street workout poskytnout rychlý trénink i doma.

Funkčnost

Většina tělesných cvičení může být považována za trénink, který není izolován. Izolace, oddělení partií prakticky neexistuje. Vždy pracuje více než jedna svalová skupina, často cvik zahrnuje alespoň 3 nebo 4 hlavní svalové skupiny. Například shyby – záda, ramena, ruce.

FUBO, to jsou také kvalitní žebřiny

FUBO, to jsou také kvalitní žebřiny

Bezpečnost

Další výhodou těchto tréninků je bezpečnost, existuje zde velmi malé riziko zranění ve srovnání s používáním činek. Nikdy ale nemizí! To ovšem neznamená, že můžete bezpečně vynechat zahřátí. Cvičení s vlastní hmotností lze také snadno kombinovat do kruhového tréninku. Nepotřebujete činky, stroje, stačí vám tělo.

Progres

Kalistenika je skvělý způsob, jak se přiblížit gymnastice. Gymnastické dovednosti vám mohou poskytnout výhody pro další sporty.

NEVÝHODY

Chybějící váhy

Chybějící zátěž představuje problém pro cvičení dolní části těla. Ne ale pro všechny. Jakmile se dostanete do slušné formy, dřepy bez zátěže už neposkytují zvýšení síly, zvyšují svalovou vytrvalost. Můžete ale používat zátěžové vesty, jenže ty mají do 30 kilo, ale stále tu jsou dřepy na jedné noze – pistole. Pokud někdo baží po velkých prsních svalech, těžké tlaky na lavici kliky nenahradí, ale i tak se dá vymyslet progres – negativní opakování, pomalá opakování, výdrže, super série atd.

KTERÝ CVIK POSILUJE VÍCE NEŽ STOVKU SVALŮ?

Počasí

Street workout většina provozuje pod širým nebem. Pokud je jaro, léto, není problém, v zimě to už je horší, i tady se najdou ale odvážlivci. Jenže i tento problém se dá vyřešit, mnoho fitek, gymů už má dnes konstrukce, kde si v klidu zacvičíte pod střechou.

A to nejdůležitější – ve všem, v každém sportu používejte hlavu a rozum! Ať to cvičí :-).

Banner alvifit.cz

Nový e-shop, znáte?

Nový e-shop, znáte?

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.